Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ták jsme mistři no a coo

28. 7. 2011

Byl pátek, vlahý večer a v Tipáči se začali scházet známé xichty. To zračí jediné. Chrabrá družina kolínského hokejového fanclubu po roce opět vyráží šířit čest a slávu našeho města.

Na půlsedmou jsme opouštěli hradby, ale ještě jsme zajeli natankovat. Normálně bych to nezmiňoval, ale to extempore nemohu zamlčet. Nejdřív Baník odjel s otevřenou nádrží, ale snažil se to okecat, že odvětrává nádrž, jež není zvyklá na tolik PHM. Inu, dostal výsměch od rdruhé posádky. Ovšem ta se smála dříve než měla. Po naskočení do vozu se jala jet k Sokolovu s otevřenými pátými dveřmi. V tu chvíli jsme začal mít obavy. Ty se umocnili když mi Citroon sdělil po 15 km jim v jejich dostavníku došla zelená.

Pak se to však uklidnilo. Urboš klimbal, Citroon řval, že chce chcát a Limetka zelenal.

Hodinu před půlnocí jsme dorazili do cíle. Byli vřele přivítáni a někteří se ani nedostali ke stavbě stanů, že Urboši ;o)) My uvědomělí jsme šli postavit naše textilošusťákové domečky a absolvovali poměrně veselou seanci. Z 6 stanů co jsme stavěli jsme 5 stavěli poprvé. V ultratmě skombinované s chlastem to bylo dost náročné. To vše nám zpříjemňovala benátecká družina, jež se naším pobytem vleče jako červená niť. Nakonec jsme se s Romanem shodli, že na to, co se z benáteckých stanů ozývalo jsme asi moc staří a máme málo pod kulichem.

S vědomím, že máme kde složit hlavu a rozsypat krosnu jsme se vrhli do víru zábavy. Ta už byla dobře rozjetá a tak jsme se jen vmísili. Dlouhá cesta a vypití valné většiny obsahu mého Artura z nějž tekla Sangrie s Colou mi vystavila přímou jízdenku do hajan. Před odchodem jsem však ještě shlédl taneční kreaci Soldyho staršího z Tábora a našeho Urboše. Chlapci měli asi v plánu vystoupení z Hříšného tance, ale Soldy je mizerný Patrick Swayze, Urboš se mu při zvedačce vysmeknul a on s ním dost ošklivě švihnul o zem. Napadlo mě, že rekonstruovali gladiátorské souboje, ale nakonec vše dobře dopadlo. Urboš se oklepal a já se mohl jít zvodorovnit do stanu. Ještě před spaním jsme angažovali do týmu dvojici nymburských bezbouďáků Kuňase a Pepu.

Na snídaňové menu nám Zdeny připravil česnečku, pivo a družstvo německých fotbalových juniorek, které nám ke snídani odtrénovali jednu jednotku tréninku s balónem. Nevím jestli to tak měl trenér v plánu, ale zní to fundovaně, ne? ;o))

Se stoupajícím sluncem se rozjížděl i turnaj. Vstup do turnaje se nám nepovedl a tak jsme první dvě utkání prohráli. Se Sokolovem A 1:6 a s Litvínovem 0:3. Po druhé prohře sevzbudili Hory a Bambi. Zlí jazykovétvrdí, že se prohrávalo, protože se nehrálo.

Již s těmito dvěma jsme nastoupili k utkání, jež mělo přetavit naše účinkování od megaostudy k jen malé ostudě. Benátky to odskákali 5:0. Opět zlé jazyky připomněli, že je to návratem obou opilců, ale pravý důvod je jiný. Kapitán týmu ing.Liška viděl, že tým je dvěma prohrami mírně nalomen a tak mu vydal jasný signál. Do sítě Benátek vstřelil krásnou branku v těžké pozici a dal tak jasný signál ke zteči.

Při pauze po utkání, kdy jsme kalkulovali naše šance pronesl Kuňas památnou větu. Tak a teď musíme 5x vyhrát. Nechci předbíhat, ale jak se řeklo, tak se stalo. Néé, že by to byla jen Kuňasova zásluha ;o))

První to odskákal Tábor. Jedinou branku vstřelil po kixu malého Dědka Bambi(Dědku, ty zelené vyrovnáme, tady si to táta nepřečte ;o)) ). Další menu pro kozlí bandu byl KlaUs. Nikoli hlava státu, ale tým složený z fans Klatov a Ústí nad Labem. Výhra 5:1 nás posunula do semifinálových bojů. Utkání jen z povinnosti proti Sokolovu B prohráváme 2:1 a Hory opět tvrdí, že kvůli tomu, že nehrál ;o))

 V semifinále nás čekal favorizovaný Litvínov. Severočeši se sice ujali vedení, ale dvěma góly jsme skóre otočili a probili se do finále.

Zde nás čekal A-team Fanklubu HC Baník Sokolov. I těm jsme měli co vracet. Myšlenka na vrácení potupné prohry ze skupiny, halasná podpora pelhřimovských a ještě něco mezi nebem a zemí nás dotlačilo k výhře 1:0 a mohla vypuknout radost. Pohár byl náš. Úspěšné tažení kolburské družiny umocnil i titul pro nejlepšího brankaře, pro našeho Baníčka. Jeho zákroky na brankové čáře okouzlili zástupce všech družstev.

Inu a zde se spustili neskutečné prasopsovitosti, jež zde nehodlám popisovat. Nemá to cenu, to se musí zažít. ;o)) Pohár byl náš a píseň Řekni si Sokolov byla hitem.

 

A je tu neděle. Normální lidi se zabalí, rozloučí a odjedou. nikoli tak kolínská družina. Ta pod vedením předsedy ing.Lišky zabrala stůl u stánku a jala se zlikvidovat místní zásoby Coca Coly. Když došel Rum, nastoupil do cesty pan Citrus. Když došel i ten, zkusil jsem pana Morgana, ale nijak zvlášť mě neoslnil. Inu, nastal čas osedlat čtyřkolého oře a dojet pro Božkov Rum. Koupě pouze půllitrového prvedení se ukázala být chybnou. Zanedlouho se jelo do Penny znovu a mozkové buňky jsme si nechali ničit paní Starou Mysliveckou. To byla teprve jízda do schodů a pokud byla výše zmíněná "Řekni si Sokolov" v sobotu hitem, tak v neděli jsme z ní udělali Megahit století. ;o)))

 Na dveře tlouklo odpoledne a tak jsem se rozhodl sbalit poslední stan v areálu, mimochodem můj ;o), což se stalo signálem k odjezdu. Když se z areálu vyřítila oktávka v níž řvala fousatá Liška "Řekni si Sokolov" byl to jasný signál k tomu, že mistři z Kolína odjíždějí a matky tak mohou své dcery po víkendu domácího vězení pustit z jejich komnat ;o))

Cestu zpět jsem zpříjemnil oběma posádkám projížďkou po Karlových varech vyšperkovanou o zastávku v Doubí u prarodičů, jímž jsem měl strašnou potřebu ukázat pohár za první místo.

Poté už jsme jen profrčeli Karlovy Vary což nejvíc kvitoval Limetka. Série asi 10 kruháků projetá víceméně rovně mu vrazila do xichtu barvu díky níž už mu nikdo přezdívka Limetka nikdo neopdpáře. ;o))

 

No a zde ještě zásadní událost. Obě posádky se sešli na benzince U zlaté podkovy u Kolešova. Zde jsme doplnili tekutiny, někteří i nějaké to jídlo a pak přišla one fox show.

Vesele se potácím okolo místního prodavače kvalitního textilu a prohlížím si různá sádrová či bakelitová zvířátka. Jen tak prohodím. "A kozla máš?" Odpověď: Jasné mám a ukáže směr husa. Říkám: Vole, kozla. S rohama. On pochopil, že mám nakulíno a ke kozlovi mě dovedl.

Tam stál. Krasavec, vymazlenec. No prostě byl náš. Trochu mě zarazil cenou. 1350,- Inu, musí se trpět a jako předseda jsem to projednal s poddanými, jež byli pro a šel ukecat Citroona jako prézu.

Protože byl čerstvě najedený a dopíjel kávu, měl jsem to jednodušší. ;o)) Vytáhnul jsem z něj 1500 a šel pro toho mazlíka. Do kapsy jsem si po egyptsku připravil ještě stovku a zkusil prodavače za 1000. Nechtěl zlevnit. prý minimálně 1300. Přidal jsem k litru kilo a mazlík byl náš.

Takže s pohárem, novým maskotem jsme upalovali ke Kolínu a okolo sedmé jsme zahlédli kopuli vodárny, což byl jasný důkaz, že do pár minut jsme doma. I zde jsme Kolínu oznamovali, že řeknou-li si Sokolov, tak vyskočí jim píseň, ale niko nesdílel naše nadšení pro toto zjištění.  Jali jsme se úspěch zapíjet ještě v Tipáči, ale unavenost byla příliš veliká a tak jsem se nechal odkutálet do postele. Mimochodem, cigáro jsem si zapálil až ve středu ráno ;o))

 

Soupiska našeho mistrovského družstva:

Liška - vedoucí zájezdu

Hory - řidič prvního dostavníku

Baník - ridič druhého dostavníku

Limetka - fotograf a strážce psí smečky

Citroon - zmocněnec pro nakládání okurek

Roman - styčný důstojník pro styk se Sršni

Bambi - lízátko, poletucha a hlavní héééérečka

Marťas - mluvčí pro jihoasijské televizní společnosti

Urboš - hlavní pokreslič, vedoucí tetovacího salónu a majitel lihové fixy

Pepa - krotitel a drezér koní

 Kuňas - bulvár, pisálek

 

Pozitiva výjezdu: Pohár, zábava, lidi, fotbálek. ikdo se nezranil. A LIŠKA DAL GÓÓÓÓL

Negativa výjezdu: Paul van Dyk - osádka Horyho vozu ví. V životě jsem nečekal, že budu prosit, aby dal někdo do přehrávače CD s Holki a jinými podobnými diskoshity. Nic jiného než VAN Dyk nebo Disko v tom autě nebylo ;o)))

 

Na http://kozel83.rajce.idnes.cz/

najdete asi tak tři a půl haldy fotek z turnaje. Limetka se opět činil. 

 

Doplňujte podrobnosti a mějte trpělivost s pravopisem. Jsem leniv to po sobě kontrolovat.

 

 ing.Liška

 

 

 

kozelapohar.jpg

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

konečně v novinách

(limetka, 4. 8. 2011 17:24)

http://sokolovsky.denik.cz/hokej_region/sokolov_hokej20110801.html

...

(bratr sloWak, 31. 7. 2011 10:26)

ing: to kilo bylo od romana. 2 kovový pajsky od zdeni. měl jich plnou kapsu. jinak tu zmínku o nejlepším čapájevovy jsi mohl trošku víc rozepsat a ne odbít tak strohou větou:o)

finance

(Hory, 29. 7. 2011 20:12)

To jsem nemohl vedet :-D mel jsi mi to hned hlásit,víš jak já umim udelat z komára velblouda :-D

finance

(ing.Liška, 29. 7. 2011 13:28)

Pětistovku jsem mu vrátil. To kilo jsem zalepil ze svého. Kdybych vytáhl pětikilo tak z něj nedostanu slevu ani korunu.

kalkulace

(Hory, 29. 7. 2011 11:33)

Lišáku,z citroona jsi vytáhl 1500 a kozel stál 1100 :-D Kde je zbytek? :-D né,že bych rejpal,jentak se ptám víš :-D :-D :-D

výhry

(Hory, 29. 7. 2011 11:26)

Jistě si povšimnete,že kdykoliv jsem hrál,tak se vyhrálo.To jasně ukazuje na moji důležitost na hřišti :-) Nikoliv už jen proto,že mám auto a tu havěť nekam odvezu a přivezu :-D

délka

(ing.Liška, 29. 7. 2011 7:50)

Já měl s délkou vždy problémy ;o)) Jinak zážitků bylo mnoho a hlavně mistrovské tažení jsem nemohl odfláknout nějakým kratičkým článečkem.

delší

(Bobule, 28. 7. 2011 22:13)

jsi to napsat nemohl. Kdo to má číst :-)

.-.

(ing.Liška, 28. 7. 2011 18:48)

A myslíš, že si na to vzpomenu? Míváš v autě různé šlehy, třeba muziku z mého lyžáku na základce, ale dvanáctihodinovka van Dyka mě hodně rozložila ;o))

Turnaj

(Hory, 28. 7. 2011 18:38)

Priste si vypal vlastni muziku a ja ti ji rad prehraju :-) jinak bych k vyjezdu dodal urbosum podiv na plechovkou kozla na benzince za 16kc :-)